| nexT_2456 a întrebat:

Daca nu am dormit toata noaptea si dimineata ma duc sa imi iau glicemia are ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EmaS a răspuns:

Nu cred ca are vreo legatura odihna cu glucoza din sange.

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Va fi mare, din cauza metabolismului de stres. Nu este deloc recomandat, poate fi complet neinterpretabila.

Abh
| Abh a răspuns:

Stresul si oboseala pot creste glicemia, asa ca ar fi bine sa mergi odihnit.

| 0vidius a răspuns:

Gulcoza creste postprandial adica ea creste dupa masa asa ca daca inainte sa iti masori glicemia mananci ceva sau bei mult suc dulce ea iti va fi mai mare decat daca o masori dupa cateva ore. Daca tu o sa iti iei glicemia dupa o noapte nedormita dar in care ai mancat ceva mai spre dimineata o sa ai valuori mai mari sau egale cu o noapte in care ai fi dormit.