| Blackwoman27 a întrebat:

Daca nu mi-a venit menstruația din noiembrie ar trebui sa mă îngrijorez? (Am 19 ani)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, ar trebui sa te ingrijorezi, pentru sanatatea ta!
- daca ai avut sex neprotejat - poti fii insarcinata
- daca nu ai avut sex - poti avea dereglari hormonale mari
In ambele cazuri, este nevoie sa consulti un ginecolog!

| HazelEyes77 a răspuns:

Da e o problema in cazul asta daca nu ti a mai venit. Mergi la medicul ginecolog si vezi despre ce e vorba. Daca nu macar fa ti un test de sarcina ca sa excluzi posibilitatea asta. Multa sanatate

| IIIshaneIII a răspuns:

Deci nu a mai sângerat pizdocul din noiembrie, egzigstă o mică posibiliute să fii gravidata

| Omis a răspuns:

Dar cum ai putut sta atata timp fara sa faci ceva pentru a afla care e problema? Ca de exemplu, sa mergi la medic? Zic si eu.

| Stef45 a răspuns:

Da e o problema. Exista riscul sa fii gravida. Poti cumpara un test de sarcina sa vezi exact.Si daca nu esti gravida, consulta un medic specialist pentru mai multe informatii.