| anastasia907 a întrebat:

Daca o persoana este vegetariana ea poate exclude carnea din mancare sau nu poate manca deloc daca produsul respectiv a fost atins de carne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dai niste sarmale si vezi daca mananca doar varza.

Răspuns utilizator avertizat
| AnaSuricata a răspuns:

Eu cred ca o persoana vegetariana exculde carnea pentru ca nu o place.

| ZeroDiferit a răspuns:

Vegetarian se refera la ce mananci nu la ce atinge mancarea, hai totusi sa nu exageram. Ca daca e sa o luam fff strict nimic nu e 100% vegetarian.

| RobertGaming a răspuns:

Trebuie sa o excluda nu mananca carne deloc.Asa este tata-l meu nu mananca deloc carne sau produse care contin carne. Funda?

| dragutza78dragutzica a răspuns:

Daca esti vegetarian nu mananci deloc carne cat despre mancarea in care a fost carne da cred ca poti manca

| FlawlessJj a răspuns:

Categoric daca carnea a atins mancarea ei nu o mananca! Vegetarienii sunt foarte duri cu ei, si stiu multi oameni de acest tip!