| anonim_4396 a întrebat:

Daca pe pachetele de tigari s-a dat lege sa scrie "fumatul dauneaza grav sanatatii" insotita de o poza demotivationala, de ce nu scrie asa si pe Coca Cola ca si aceasta are subtante daunatoare?

Daca stau sa ma gandesc mai bine si pe placinta cu branza (branzoaica) care contine mult zahar, care e dovedit stiintific ca dezechilibreaza metabolismul ar trebui pus.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Pentru că coca cola este considerata o băutură carbogazoasă, iar țigările cauzează cancer la plămâni, dau dependentă, provoacă alergii respiratorii și așa mai departe.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deoarece Tigarile dauneaza mult mai grav sanatatii decat Coca Cola si alte alimente...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De lene si dezinteres

| 1231242 a răspuns:

Salutări!

Pentru că plăcinta și coca cola nu provoacă dependență, bine dacă stau să mă gândesc poate provoacă, dar ele nu sunt DROGURI, țigările sunt niște DROGURI, mai e un drum lung până la cele grele, dar trebuie să se înceapă de undeva, nu?

| Adry05 a răspuns (pentru 1231242):

Cum nu dau? Sunt o gramada de oameni dependenti de cola

| 1231242 a răspuns (pentru Adry05):

Ușurel, am zis că poate provoacă.

| Adry05 a răspuns (pentru 1231242):

Scuza-ma, acum am citit si continuarea

| Jsnduvd a răspuns:

Pentru ca daca scria pe sticla de cola asta intrebai de ce scrie...