| cyberwest a întrebat:

Daca pun putina sare peste pasta de dinti se albesc dintii? daca da in cat timp apar semne de albire?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Poti incerca cu put in bicarbonat de sodiu. Se vor albi la cat de albi sunt ei in starea lor sea mai curata. Important e sa-I ai pe toti, sanatosi si curati, totdeauna. Restul sunt fonfleuri.

| LoveTVD a răspuns:

Nu pui sare pe pasta de dinti ci pe periuta direct...happy da albeste dintii si intareste gingia! km in 2 saptamani. happy

| Taaci a răspuns:

Da, se albesc.Acest efect il poate avea dupa o spalare, dar mai intens dupa mai multe spalari. De exemplu poate ai incercat pasta Parodontax, care contine de asemenea sare. Albeste dinti dar are un gust destul de neplacut.