| anonim_4396 a întrebat:

Merge daca dupa ce ma spal pe dinti cu pasta apoi ma mai spal inca o data dar in loc de pasta pun sare? cica se albesc dintii e adevarat? daca da in cat timp? fundita:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d: d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d:d: d:d:d:d

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da.am auzit de multe ori asta si am incercat si eu.se vede rezultatul dupa cel mult 3 saptamani. dar sa te speli mereu ca pasta de dinti. daca mai vrei pui si sare

4 răspunsuri:
| Ronnix a răspuns:

Este adevarat. Intr-o saptamana vor aparea rezultatele! happy

| Dentist.ro a răspuns:

Poti folosi sarea de bucatarie(bicarbonatul de sodiu) in completarea periajului dentar in conditiile in care nu ai leziuni ale gingiei si nici carii dentare active. Efectul este doar de curatare si finisare a suprafetelor dentare.Vei avea surpriza sa constati ca petele extrinseci de cafea, vin rosu sau alti pigmenti au disparut de pe dinti si din acest motiv dintii vor parea mai albi. Dar vei obtine doar o *albire*superficiala, bicarbonatul de sodiu neactionand in profunzimea smaltului precum gelurile profesionale de albire. Raspuns oferit de Dr Valerica Giusca-specialist stomatolog-cabinet Oralmed

| Clara_6276 a răspuns:

Da~Din cate stiu eu e adevarat. Dar ai grija sa nu fie mascata si chiar si fina sa nu o folosesti foarte mult timp pentru ca zgarie smaltul! Si asta nu`i bine:*

| anku_4442 a răspuns:

Din cate stiu eu e adevarat.Insa exista si la farmacie multe pastilute care au efect de albire.Stiu pentru ca am avutbig grin