| CeInteleptul a întrebat:

Dacă stau cu leptopul in fiecare zi pe brate.
este posibiltatea să am probleme de natura sa-mi afecteze erectia sau sa fac cancer la prostata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Da asa s-a observat ca atunci cind tii un laptop pe brate adica in poala, adica cumva pe organelle genitale poti avea probleme, dar nu de erectie ci legate de fertilitate.Asta in cazul barbatilor, femeile nu au nici o problema. Leptopurile si in general calculatoarele emit radiatii de mica intensitate care pe termen foarte lung poate afecta fertilitatea la barbati.Dar asta inseamna ani de zile, zi de zi si sa stai ore intregi cu laptopul pe brate.Nu prea sint cazuri pentru ca nu sta nimeni asa sa foloseasca un laptop. Oamenii merg la munca, mai au si alte activitati nu sa stea toata ziua cu laptopul pe scula scuze de expresie.Dar asa este in cazul folosirii excesive si timp indenlungat.Coloana nu vad cum sa fie afectata, cine spune asta probabil nu stie despre ce vorbeste.Tu tii laptopul pe brate nu in circa sa apese cine stie ce mare greutate asupra coloanei.Asa as zice si daca citesti o carte stind in pat in aceiasi pozitie ca si cun laptop gata iti afecteaza coloana acea carte.Probabil voia sa se refere la pozitie, insa nici asa nu vad pentru ca orice pozitie este incomoda daca stai ore in sir.Si asta nu e ste o chestie de superstitie, este ceva medical, ceva ce sa constat de catre medici nu de catre noi sau de babe sau de nea Ion de peste drum.

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Fi serios.Iti va afecta insa coloana, pentru ca o supui unui pozitii incorecte.

| Maddiex3 a răspuns:

Nu cred ca o sa-ti afecteze ceva.E doar un laptop.

| Disstrict a răspuns:

Nu are ce sa afecteze din ce ai zis dar poate afecta coloana cum so mai zishappy. Stai linistit nu va mai panicat din chestii de genu suntem un popor prea superstitios si credem tot ce auzim sau vedem wtf...

| FMSAlin a răspuns:

Daca stai cu laptopul pe picioare foarte mult timp indelungat atunci iti poate afecta erectia.