| eu_3300 a întrebat:

Daca stau la soare sa ma bronzez am sanse sa imi treaca cosurile de pe fata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| cretzufinish a răspuns:

Expunerea la soare usuca pielea si pe langa efectul de ten bronzat, nuanta tenului pare uniformizata, ceea ce te lasa sa crezi ca ai scapat si de cosuri. Problema este ca expunerea la soare contribuie la ingrosarea pielii ce duce la astuparea porilor. Pe o perioada mai lunga de timp insa, sebumul care nu mai are posibilitatea sa se elimine favorizeaza formarea punctelor negre si a cosurilor. Asa se explica practic de ce dupa un anumit timp de la intoarcerea din vacanta, cosurile incep sa-si faca din nou aparitia.

GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Nu ai şanse.

| T30D0RA a răspuns:

Da, la mine au disparut in mare parte.

| Live.Laugh.Love a răspuns:

Nu! iti face mai rau!

| georgegs a răspuns:

Nu.credstraight face

| Miha a răspuns:

Cosurile apar din cauza calduri!
deci nu-ti vor trece se vor inmulti dar daca te protejezi cu o crema nu se vor mai inmultiwinking
pace:]

| karellen a răspuns:

Nu, doar devin mai putin vizibile. cosurile sunt formate sub piele; pigmentarea pielii nu are niciun efect asupra lor

| lora3u a răspuns:

Te ajuta... dar sa nu stai foarte mult la soare, ca te arzi

| Mara_4803 a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuu!

| LoveToHate a răspuns:

Eu am stat la soare si m-am si bronzat si am scapat si de cosuri ...acum depinde si de pielea ta nu stiu ce sa zic du-te si tu la doctor si vezi ce spune eu m-am dus si mi-a spus:"aaaa.esti indragostita de aceea ai cosuri. Mi-a dat fucidin e o crema de fata si mi-a spus sa stau la soare si imi vor trece... si acum nu prea mai am cosuri.Eu te sfatuiesc sa te duci la doctor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu neaparat dispar, dar sunt mai putin vizibile, deoarece cand te bronzezi ele nu mai sunt asa rosii, si automat devin mai putin vizibile.

Stai la soare, ca vei fi multumit/a`!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pentru ca soarele le usuca si nu se mai vadwinking ai grija sa nu te arzi

Răspuns utilizator avertizat