| BountyLoverXD a întrebat:

E adevarat ca daca stau la soare mult o sa mi se usuce cosurile?

Răspuns Câştigător
| Naturale_Terapii_1980 a răspuns:

Uite cateva sfaturi de remedii naturiste pentru acnee
"Se sta cu fata la ultraviolete.
• Beti zilnic 1 l infuzie de urzici, repartizat pe intreaga zi. Extern, aplicati dimineata si seara macerat de hrean (10 zile) in otet.
• 1/2 pahar suc de creson + ulei de masline sau migdale; sau frunze
proaspete strivite, cu sucul carora se ung cosurile.
• Frunze proaspete de creson strivite se aplica pe regiunea respectiva, sau
decoct din 100 g radacina uscata. Se fac aplicari si tamponaje."http://www.terapii-naturiste.com/calivita/afectiuni-tratamente/acnee.htm

9 răspunsuri:
| marrinnaa a răspuns:

Da ti se usuca mai ales daca ai pe spate se usuca frumos.si cele de pe fata dar ai grija sa nu se usuce prea rau tenul si sa iti apara mai multe dupaia.succes

| dragos9234 a răspuns:

Daca stai la soare ti se usuca pielea, daca stai foarte mult la soare(adica in mod regulat) pot aparea boli destul de grave.

| StiuCeSpun a răspuns:

Ti se usuca dar nu in totalitate, cea mai buna metoda sa scpai de cosuri este aceasta http://lectiidesanatate.blogspot.ro/......osuri.html

Răspuns utilizator avertizat
| Alynn98 a răspuns:

Nu iti sugerez sa stai la soare

| Mine_MineWorker_1993 a răspuns:

Da se vor usca insa o metoda buna sa mai schapi de ele este sa te duci la o sauna sau sa stai in apur pentru ca se vor sparge singure

| Stef0909 a răspuns:

Cred ca da.winkingdar fii atenta la insolatie se face foarte usor pe vremurile astea

| DarkTemptation a răspuns:

Iti spun din proprie experienta. nu te expune foarte mult la soare, deoarece ti se poate agrava acneea. poti sta, dar cat mai putin, daca nu, o sa-ti apara arsuri si pete pe fatawinking

| Lilianalili a răspuns:

Da se usuca dar nu e indicat in cazul acneei sa faci asta caci va aparea si mai pronuntata. Am patit eu pe spate happy