| anonim_4396 a întrebat:

Daca sunt la facultate si deci am asigurare medicala si vreau sa merg sa imi scot niste alunite chirurgical care nu prezinta neaparat urgenta ci sunt doar inestetice, consultatia si procedura se pot face gratis? Unde? Stiti sa imi dati mai multe detalii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Consultatia o sa fie gratuita la orice clinica de stat daca mergi cu trimitere de la medicul de familie, in rest, orice tine de chirurgie estetica trebuie platit. Si realisti fiind, chiar si o alta operatie daca trebuia sa faci tot trebuie sa "dai ceva la doctor" nu te opereaza nimeni pe gratis cu toate asigurarile si trimiterile. Intereseaza-te acolo unde vrei sa mergi, car ar costa. Fiind o interventie mica daca ai cunostinte medici s-ar putea sa ti-o faca pe gratis. Insa asta depinde...

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu te costa nimic sa suni sau sa scrii aici: https://www.clinicadermatologie.ro/contact

| Donsavas a răspuns:

Consultatia este gratuita daca esti abonata la CNAS iar interventia chirurgicala tine mai mult de estetica, deci este contra cost suportat de client. Paste fericit!