| ralucaralu a întrebat:

Daca sunt racita la ovare sau am cistita e obligatoriu sa imi intarzie ciclu? Cat la suta e posibil sa intarzie? Cum fac sa imi vina mai repede? P. S: Am 13 ani

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| εїз a răspuns:

80% este posibil să întârzie, te dor ovarele?
Dacă te dor ovarele, înseamnă că trebuie să îţi vină menstruaţia sau că eşti răcita, nu neapărat la ovare.
Deci, mai mult ca sigur trebuie să îţi vină menstruaţia, şi întârzie maxim 3 zile.
Pa, pa

5 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

Da, se poate sa iti intarzie daca esti racita.Pai,nu prea poti face nimic, insa am auzit ca ceaiul de ''coada de soricei'' ajuta la reglarea menstruatiei.Pa,pa:*

| hippiemuslim a răspuns:

Ti-a venit ciclul vreodata? Daca nu, e posibil sa mai intarzie, cam pana la 14 ani. Sa speram ca totul este binehappy

| zalisa a răspuns:

Și eu am avut cistita si am luat o singura pastila de Ciprinol si mi-a trecut in 3 zile. Nu mi-a intarziat ciclul deloc, nu poti face nimic pentru a-ți veni mai repede. Și eu am tot 13 anihappy

| KiMi_6003 a răspuns:

Nu stiu daca e obligatoriu sa intarzie thinking ca sa vina mai repede eu am luat 10 pastilute (duphaston se numesc) una pe zi si a venit...happyam 14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AM 11 ani si mi-a intarziat ciclul 5 zile.acum vreo 2 saptamani am facut o baie mai rece si am fost imbracata mai subtire.AM vb cu mama mea si a spus ca s-ar putea sa fiu racita la ovare si ca este normal.contact sexual nu am avut si nu voi avea pana la 18 ani.nu pentru ca nu vreau sa imi distrug viata! ovarele nu ma dor sar am o scurgere alb-galbiue, asta inseamna ca am racit la ovare? va rog sa imi raspundeti si mie!