| RebelulDan a întrebat:

Daca ti se cere un test COVID la o clinica, pentru un consult medical, si iesi pozitiv, fiind vaccinat cu doua doze, esti obligat sa te autoizolezi? Daca da, pentru cate zile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sweetys a răspuns:

Dacă ai doua doze și ești depistat pozitiv, stai acasă 14 zile în izolare. Am pățit-o?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca iesi pozitiv normal ca esti obligat sa te izolezi!
Cat? 14 zile

| mi25 a răspuns:

Eu am avut Covid dupa cateva luni de la vaccinare si am stat in carantina la domiciliu 14 zile.

| cfrtobias a răspuns:

Probabil 14 zile, dar poate daca ai certificat verde, poate nu iti cere test

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Două săptămâni.