| Cksihja a întrebat:

Dacă un om se testează de coronavirus și se descoperă că a făcut boala și este imun, el va face parte la numărătoare, adică va fi pe listele celor confirmați cu coronavirus?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inițiatorul se referă la infectarea cu noul virus fără a avea simptomele specifice virusului. Și tu poate ai avut virusul fără a simții ceva, la fel și eu și oricine de aici. Dacă ai sistemul imunitar sănătos, poți să te infectezi și de N ori pentru că nu simți nimic. Apoi dacă faci test îți arată dacă ai fost sau nu infectat. Ești cam pe lângă subiect, nu crezi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar răspuns la întrebarea : nu știu! Iar numerele publicate până în prezent cred ca sunt numai pentru manipulare. Nu e nici chiar asa cum zic ei. Apoi testele alea odată arată pozitiv, odată negativ. Tipic made in China, chestia că mai și plătești bani pentru un amărât de test care nici măcar nu este bun.

| iChristiaN47 a răspuns:

Normal că va fi pus pe lista celor confirmați cu noul tip de coronavirus „SURS-CoV-2". Face parte din arborele epidemic, stând chiar la bază.

| iChristiaN47 a răspuns (pentru iChristiaN47):

„SARS-CoV-2", pardon, m-am grăbit să scriu.