| DaciaRomania a întrebat:

Dacă va place peștele, de cate ori consumați pe săptămână? Cred că ar trebui sa mâncăm cât mai des ca e sănătos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

"Cred că ar trebui sa mâncăm cât mai des ca e sănătos!"

De unde ai aceasta certitudine?
Exista si peste nesanatos din ape poluate!
Si carnea de pui sau vita ar fi sanatoasa daca ar fi de la animale ne-injectate si crescute cu hormoni, dar asta e.

| dullcat a răspuns:

Iti recomand sa urmaresti Seaspiracy 2021, sa vezi ce sanatos e....Sau orice film despre industria pescuitului.

| Sekim a răspuns:

Este sanatos atata timp cat este crescut in zonele aprobate si verificate ( sa nu contina mercur sau cine stie ce ). De consumat, nu ma atrage pestele in special, dar mananc rar somon pentru ca are un gust bun. In schimb, consum omega 3 in fiecare zi provenit din peste pentru ca asta este cel mai important acid gras sanatos.

| nyoentox2002 a răspuns:

Mie îmi place pestele fara oase dar rar mananc

| Anitta97 a răspuns:

Mănâncă de câte ori vrei pe săptămâna …dar mai variază ca se satura si corpul ala laughing dar dacă îți place Peștele mănâncă frate si in fiecare zi. Peștele are omega 3 deci e bine, iar ăștia care spun ca Peștele nu e sănătos ca e crescut in ape nu știu eu de care atunci mănâncă Mac Donald bro laughing e sănătos, sau piept de pui injectat pe lângă pui si niște broccoli din ala făcut in laborator si aia e

| ZeulMuschilor a răspuns:

Sunt de acord cu tine doar ca eu mananc numai piept de pui in fiecare zi ca e mai ieftin si mai bogat in proteine decat pestele

| Simpatic a răspuns (pentru ZeulMuschilor):

Nici carnea mancata in fiecare zi nu e ok deoarece ...guta, nu nicolae guta cum cred unii ci guta, ca afectiune.

| ZeulMuschilor a răspuns (pentru Simpatic):

Pai pentru bodybuilderi e altceva si avem nevoie de proteine

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ZeulMuschilor):

Se poate si fara. Vezi soia sau mazarea, de exemplu.

| ZeulMuschilor a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Sunt carnivor

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ZeulMuschilor):

Ete fis. Am un fost coleg de liceu care detine o sala de fitness si e antrenor + pasionat de domeniu si bodybuilder. De mai bine de 10 ani e ovo-lacto-vegetarian si arata la fel de bine ca inainte, ba chiar mai bine.

| Evaxx77 a răspuns:

Pe fiecare săptămănă, în weekend de obicei, atunci am timp să gătesc. happy