| Alice001 a întrebat:

Dati-mi niste retete de mancaruri care nu ingrasa.toata lumea primeste vot folositor si dau si FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ruxuletz a răspuns:

Fructe...legume...mananca,cate vrei! profita de sezon ca sunt din belsug!

| Aesir a răspuns:

Salata asortata

Ce ne trebuie, pentru 2 portii: 100 grame de ciuperci de cultura crude, 50 de grame conopida cruda, o rosie, un ardei gras, un castravete, un ou, doua lingurite ulei de masline, o lingura suc de lamiie, un praf de sare, o legatura marar verde.

Speli, cureti si tai felii subtiri conopida, ciupercile, ardeiul gras, rosia si castravetele. Adaugi oul fiert tare, taiat in sferturi, sucul de lamiie si uleiul de masline, apoi mararul tocat si sarea si amesteci.