| anonim_4396 a întrebat:

Dați-mi o dieta de îngrășare de 7 zileee.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
18 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Paine. Multa paine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Cam cât îngrășa o felie de pâine mare?

| Hyperion7 a răspuns:

Cât de înalt/înaltă ești?

| DjSannan a răspuns:

Înainte de a începe orice dietă, este important să vă consultați cu un medic sau cu un nutritionist pentru a vă asigura că aceasta este potrivită pentru nevoile și starea de sănătate a organismului dumneavoastră. În plus, trebuie să țineți cont de nevoile nutriționale individuale, de stilul de viață și de obiectivele dumneavoastră de îngrășare. Cu toate acestea, iată o sugestie de plan de alimentație pentru o săptămână:

Ziua 1:

Mic dejun: ouă fierte tari, avocado, pâine integrală și o cană de lapte
Gustare: o banană și o mână de nuci
Prânz: piept de pui la grătar, orez brun și salată de legume
Gustare: iaurt grecesc cu fructe și muesli
Cină: carne de vită la cuptor cu cartofi și sos de roșii
Ziua 2:

Mic dejun: fulgi de ovăz cu fructe și nuci, o cană de cafea cu lapte
Gustare: o mână de migdale și o portocală
Prânz: supă de legume cu tăieței integrali și brânză
Gustare: smoothie de fructe și iaurt
Cină: pesto de broccoli cu paste integrale
Ziua 3:

Mic dejun: clătite cu fructe și sirop de arțar
Gustare: un iaurt grecesc cu musli și miere
Prânz: tofu la grătar cu orez brun și legume la grătar
Gustare: o mână de fistic și o felie de pâine integrală cu unt de arahide
Cină: pui la cuptor cu sos de lămâie și cartofi la cuptor
Ziua 4:

Mic dejun: omletă cu legume și brânză, o felie de pâine integrală și o cană de ceai
Gustare: o mână de nuci și o pară
Prânz: sandviș cu avocado, ton și salată, o felie de pâine integrală
Gustare: iaurt cu muesli și fructe
Cină: friptură de porc la cuptor cu sos de mere și cartofi la cuptor
Ziua 5:

Mic dejun: ouă ochiuri cu bacon, o felie de pâine integrală și o cană de suc de fructe
Gustare: o mână de fistic și o felie de brânză
Prânz: ciorbă de perișoare cu tăieței integrali și legume
Gustare: smoothie cu fructe și iaurt
Cină: șnițel de pui la grătar cu cartofi la cuptor și salată de legume
Ziua 6:

Mic dejun: fulgi de ovăz cu lapte și fructe, o cană de cafea cu lapte
Gustare: o banană și o mână de migdale
Prânz: supă de legume cu tăieței integrali și carne de pui
Gustare: iaurt grecesc cu musli și miere
Cină: paste carbonara cu piept de pui și legume
Ziua 7:

Mic dejun: omletă cu legume și brânză, o felie de pâine integrală și o cană de ceai
Gustare: o mână de nuci și o felie de pâine integrală cu unt de arahide
Prânz: grătar de pui cu orez brun și legume la grătar
Gustare: smoothie cu fructe și iaurt
Cină: friptură de vită cu sos de vin roșu și cartofi la cuptor
Sper că acest plan de alimentație vă va fi de folos! Asigurați-vă că aveți o varietate de alimente și că includeți o cantitate suficientă de proteine, carbohidrați complecși și grăsimi sănătoase în dieta dumneavoastră. De asemenea, nu uitați să beți suficientă apă și să faceți exerciții fizice regulate pentru a vă menține sănătatea și bunăstarea

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Hyperion7):

160 is fata 14 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DjSannan):

N am atâta mâncare…

| DjSannan a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai spus ca vrei o dieta de ingrasare, eu asta ti-am dat.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru DjSannan):

Ok mersi

| DjSannan a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere

| 99290 a răspuns:

3 mese pe zi (mese consistente) + două gustări între mese.
Respectând asta, vei avea greutatea normală.

| Drimmero a răspuns:

O shaorma pe zi timp de o saptamana, rezultatele vor veni garantat.

| sierra1 a răspuns:

Intr-un cuvânt: sarmaleeee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Apa paie si bataie

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si ma ta

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pe langa cele 3 mese principale mai adauga una, sau daca nu, doua gustari.

| acerr a răspuns:

Mananca mai des si evita grasimile, nu manca nici dulciuri pentru ca faci rau la ficat si totul se transforma in grasime, apoi ai colest mare! dormi mai mult asta e cel mai bine, a mnca des inseaman cam la 2 ore cate ceva...dar nu mult! vezi pe Facebook dr. Cezar

| Spoonella a răspuns:

Doua cuvinte. Fast FOOD

| Mela1000 a răspuns:

Poți mănca pâine multă, produse de tip fastfood și dulciuri. Aceste alimente sunt cunoscute că îngrașă, însă ar trebui să consulți și un nutriționist, el te poate ajuta cel mai mult și are experiență.