| GoHyeMi a întrebat:

DAU FUNDA! Ce se intampla daca peste cateva zile dupa ce ai stat in vant, ti se inroseste ochiul pe partea de sus si te doare? Ai curent la ochi sau trebuie sa faci nu stiu ce operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Mergi la medic, poate sa fi intrat si un fir de praf ceva care sa-ti fi iritat ochiul, iti da ceva picaturi si se rezolva. chiar si pentru urcior exista niste picaturi care ajuta foarte bine. sanatate!

8 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

O sa treaca de la sine si fara picaturi te-a tras curentul nu aici nimic acolo nici curent nici duhuri nici nimic doar o inflamatie... Poti lua Visine 1 picatura de 2 3 ori pe zi timp de 2 3 zile.

| Safire17 a răspuns:

Stai linistita. Daca ai stat in vant, inseamna ca te-a prins curentul. Dar poate fi si altceva, si curentul sa fie doar o coincidenta, cum ar fi: raceala puternica, praf sau o eventuala conjunctivita. Daca ai conjunctivita de ajuta diferite picaturi de ochi: Visine, Tobrex, Proculin, Spersallerg etc. Daca ti-a intrat praf sau nisip (daca este cazul) si te deranjeaza prea tare, poti consulta un oftalmolog.

| CrissuCristina a răspuns:

Da te-a tras curentul, poti merge la medic pentru o verificare mai amanuntita.

| afrodita3333 a răspuns:

Te-a tras curentul nu e nimic grav.

| 愛LeEu愛 a răspuns:

Exact asa mi s-a intamplat si la mine laughing

| mat31new a răspuns:

Curent. am avut o gramada de ulcioare cand eram mic. o sa creasca si o sa coaca dupa cateva zile, se aduna puroi care trebuie scos iar dupa ce scoti puroiul se dezumfla.

| zuzualina a răspuns:

Da, operatie sa scoti ochiul laughing

doar un curent, n-ai dc sa-ti faci griji

| Crisstttina a răspuns:

Faci ulcior happy