| anonim_4396 a întrebat:

Dau funda!
Sunt baiat de 16 ani,si am numai cosuri pe fata,am si pe buze,si pe barbie,cum fac, ce reteta imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hadassaa a răspuns:

Uite,is mai multe
cosurile se fac si de la alimentatie sau stres, fumat...mai multe
cel mai bine ar fi sa le tratezi rapid ca ele produc infectii
E o solutie amara, numita Zinerit care m-a ajutat pe mine multtt
E cam cea mai buna, daca nu merge cu aia, du-te la dermatolog ca e ceva pe paza de hormoni, mai multe

Funda?laughing)

10 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Zinerit chiar e bun

| DrGoogle a răspuns:

Salut,in magazinele DM gasesti otet nefiltrat de mere, e foarte bun pentru cosuri.

| Arii2 a răspuns:

Crema Piroxicam 10lei nu o sa regreti.

| Adiav a răspuns:

Poti sa intrebi la farmacie, au ceva crema care o sa te ajute

| serban57 a răspuns:

Du-te la dermatolog, depinde de tenul tau ce crema sau pastile trebuie sa iei, iar dermatologul iti poate prescrie ce ai nevoie. Mult noroc!

| AssoX a răspuns:

Daca e acnee nu poti face nimic, poti incerca toti dracii, dar degeaba

| Yvonnnee a răspuns:

Poti sa te duci la un salon de cosmetica si îți faci un tratament. După cateva luni nu vei avea aceasta problema

| Mihail3333 a răspuns:

Crema acne out.E cea mai buna.Am sost la un dermatolog f bun si mi-a recomandat-o.e super.incerca

| Andreea2913 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la dermatolog, el stie cel mai bine ce ai si ce tratament sa iti dea, altfel daca nu stii ce ai si iei tratament dupa capul tau risti sa patesti mai rau.

| DIE379 a răspuns:

Incearca sa nu iti mai pui mana pe fata, si daca ai parul lung prinde-l intr-o coada. Eu am alergie la apa micelara dar tu o poti incerca, desigur, daca nu esti si tu alergic