| geanina3006 a întrebat:

De 2 zile mi-am pus piercing in limba si inca ma doare, de langa piercing in curge o secrerie alb-galbuie iar dedesubt is foarte rosie. Oare e normal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| teajutcumpot a răspuns:

BUna, nu prea e normal, pare sa fie o infectie. Recomandarea mea este sa scoti pierce-ul, sa te duci la farmacie sa iei un dezinfectant local pentru gura, sa il aplici cateva zile si daca nu se imbunatateste situatia sa mergi la medic.

Nu este nimic de ingrijorat momentan! Trebuie curatata si dezinfectata zona!

Sanatate!

Cu drag.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este infectie. Fuga la doctor. Asa va stricati sanatatea.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i normal, secretia aia galbuie este infectie.
Scoate imediat acel ac din limba, ca risti sa ajungi cu limba plina de puroi la urgenta.

| Andreeush a răspuns:

Dacă te doare nu e bine.
Ar trebui să te duci la medic.

| Geaninapink99 a răspuns:

Nu cred. Cred ca te ai infectat. Du te la medic rapid si arata le pana nu se va întâmpla ceva mai grav.