| anonim_4396 a întrebat:

De 2 zile simt o durere in gat, doar cand vorbesc, in rest pot sa inghit, etc. Daca nu vorbesc ma simt foarte bine, dar 2 cuvinte daca am zis, simt o durere foarte mare in gat.
Am 13 ani.
Nu am mai avut pana acum asa durere in gat, doar cand vorbesc sa simt durere...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Mergi la doctor! Ai nevoie de tratament.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Bea caiuri calde cu lamaie si miere, cu musetel si miere.

| Victoria18 a răspuns:

Poate fi vorba de o infectie daca zici ca e atat de dureros. Ar fi ok sa te duci la spital sau cel puţin la medicul de familie.