| Adelina_5610 a întrebat:

De 2 zile urinez din 2 in 2 minute mai ales dimineata si dupa ce urinez ma ustura foarte tare in interior.si azi dimineata am notat putin sange mai roziu... ce credeti ca as putea avea ca ma sperie foarte tare chestia asta?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singura solutie ar fi sa te duci la medic ginecolog, dar daca tie frica te'as sfatui sa stai in apa cald cu putina sare si bicarbonat de bucatarie... Am trecut si eu prin asta si a avut efecte.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie urinara. Du-te repede la medic pentru tratament.

| fabiola a răspuns:

Mergi la medic, poate fi o infectie la rinichi si trebuie tratata cat mai urgent!

| fabiola a răspuns:

Mergi la medic,poate fi o infectie la rinichi si trebuie tratata cat mai urgent!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Poate fi o infectie urinara sau o raceala, cel mai bine mergi la un medic pentru investigatii si tratament.

| elena a răspuns:

Am scris de nu stiu cate ori, fetelor orice neregula care apare la aparatul genital nu o poate rezolva decat ginecologul si asta imediat, cu cat stati mai mult cu atat se agraveaza boala. Deci, imediat, la o policlinica cu plata sau cabinet particular, nu trebuie trimitere de la medicul de familie, trebuie doar cativa bani pentru consultatie, vei avea parte si de o atentie mai aparte dacat in alta parte. Eu nu stiu cum poti sa rezisti, nu te speria, s-ar putea sa fie o simpla raceala la ovare, dar daca nu este tratata la timp poate degenera intr-o infectie de nu poti scapa toata viata... daca ai facut sex cu prietenul, atunci amandoi trebuie sa mergeti la doctor si sa faceti tratament. Sanatate.

| Abcfunny a răspuns:

Ai o infectie. du-te repede si trateaza pana nu-ti imbolnavesti rinichi ca poate fi mai rau...

| doinisor a răspuns:

Ar pute fii cistita ia urinal capsule sint foarte bune 1 pe zi trece sigur

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Posibila infectie, dar ce nu folosesti un doctor ca sa afli? E mai ieftin.

| Adelina_5610 explică:

Si nu e vorba de menstruatie pentru ca mi au trecut acum o saptamana.