| Asha28 a întrebat:

De 3 zile ma doare foarte rau partea stanga la finalul abdomenului, la inceput credeam ca este apendicita, dar ea este in partea dreapta. De multe ori ma trezesc noaptea sa merg la baie si cand urinez ma doare foarte rau partea stanga, parca se rupe ceva, e o durere ingrozitoare. Cand stau pe spate ma doare foarte rau, parca amortesc si o durere ma cuprinde la sfarsitul coloanei, in zona rinichilor. Oare ce este? Ar trebui sa merg sa fac un ecograf la rinichi sau de la ce pot fii durerile?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cel mai probabil o durere de ovare sau de rinichi.
Mergi la medic sa te consulte, pana nu se agraveaza sau se rupe ceva acolo!

| Rancilio a răspuns:

Daca e in partea de jos, s-ar putea sa fie hernie inghinala. cel mai bine este sa mergi la medic! http://www.farmpro.ro/