| anonim_4396 a întrebat:

De cand m-am mutat la camin ma tot trezesc cu nasul infundat si stranut des, desi nu sunt racita... Ce poate fi in neregula?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dormi cumva cu geamul deschis?

8 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Aproape sigur e o alergie. Daca nu ai alta boala, fa un test terapeutic: ia Claritine, una pe zi, timp de 3 zile si vezi cum te simti. Nu asocia Claritine-ul cu alte medicamente, nu bea alcool in timpul utilizarii si fii atenta daca conduci autovehicule.

assiris
| assiris a răspuns:

Camera de camin este igienizata? Poate ai o alergie la un praf sau micegai existent in camera.

| wizard_cristi a răspuns:

Este posibil sa fi alergica la ceva din camera. Du-te si fa-ti un test alergic. Daca nu este din cauza alergiilor poate sa fie din cauza aerului prea uscat, pune apa intr-un vas mic pe calorifer pentru a mai umezi putin aerul.

| mihalitza a răspuns:

Eu zic sa verifici daca daca nu stai in "curent". De regula pe la camine nu sunt etansate bine ferestrele si usile...

| muzica a răspuns:

Poate nu iti dai tu seama, dar raceala ar putea fi undeva inauntru. sfatul meu este sa consulti un doctor cevahappy

| mary_4249 a răspuns:

Esti cumva alergica la ceva? E posibil sa ai vreo alergie.

| raisabanea a răspuns:

Precis alergie

| Tilica a răspuns:

Este posibil sa suferi de o rinita alergica, din cauza prafului! Eu am trecut prin asta si, initial, am crezut ca am sinuzita sau ceva...Incearca sa aerisesti camera mai des si sa dai cu mopul in loc de matura...