| Neverrrrrr a întrebat:

De cateva luni simt furnicaturi in spate(mult spus durere) si am fost sa fac o radiografie si cica sunt normal si mi-a dat diagnosticul TVM(traumatism vertebro-medular).
,,Traumatismele vertebro-medulare (TVM) sunt traumatismele coloanei vertebrale care se soldeaza cu lezarea maduvei spinarii. Leziunea medulara reprezinta rezultatul unei agresiuni asupra maduvei spinarii, care compromite total sau partial functiile acesteia (motorie, senzitiva, vegetativa, reflexa)".
Mi-a spus sa iau Vimovo,a mai avut cineva astfel de afectiune? daca nu fac efort,in cat timp ma voi recupera? am,, furnicaturi" de vreo 4 luni si nici eu nu ma astept sa imi treaca deodata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Necunoscutu92 a răspuns:

E un pic cam grav