| nicu_1927 a întrebat:

Buna TPU as dori sa pun si eu o intrebare pentru un doctor androlog

ma numesc Nicolae am 33 de ani sunt din copsa mica. In urma cu 12 ani am avut un accident si am ramas paralizat de la brau in jos.

Diagnosticul este traumatism vertebro medular T12.

Ce doresc sa intreb medicul : inca de la accident am purtat sonda vezicala permanenta si inclusiv si acum o mai am. Acum as fi vrut sa scap de sonda pentru ca mi-a adus numai probleme si din cauza sondei vezicale penisul meu sa scurtat si s-a subtiat foarte mult. as dori ca medicul sa imi spuna un tratament medicamentos pentru marirea penisului in lungime si in grosime pentru ca sa pot folosi un condom (prezervativ)mentionez ca sa scurtat atat de mult incat nu mai pot sa pun condom
Mentionez ca in prezent am luat capsule de vimax dar nu am vazut nici un rezultat. Ce alte medicamente imi recomandati?

va rog mult sa ma ajutati

Am vrut sa merg la o clinica in sibiu dar in sibiu nu exixta asa ceva

Va multumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Scaderea dimensiunilor penisului nu are legatura cu purtarea sondei, ci cu distrugerea inervatiei penisului care se gasea la nivelul maduvei spinarii. Vimax nu te ajuta cu absolut nimic, din pacate nu exista un tratament care sa contracareze denervarea organelor. Daca te uit, si muschii picioarelor ti s-au atrofiat, tocmai prin acelasi mecanism.

| Tania a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, noi aici suntem mai mult adolescenti si nu le avem cu astfel de problemesad