| Neverrrrrr a întrebat:

Ce unguent pot folosii pentru traumatismele coloanei vertebrale? mai exact pentru traumatism vertebro medular.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice unguent care îți alină durerea. Asta e tot ce poate să facă un unguent: să aline durerea, în niciun caz să trateze/vindece traumatisme interne. Doar nu te aștepți ca o alifie să-ți pătrundă prin piele și să-ți repare vertebrele.
Cu medicul n-ai stat de vorbă? El are calificarea necesară să-ți răspundă la întrebare.

| Neverrrrrr explică:

El mi-a prescris vimovo.

| anonim_4396 a răspuns:

Dacă medicul ți l-a prescris, trebuie să-l încerci să vezi dacă are efect.
Vimovo conține naproxen (analgezic antiinflamator) și esomeprazol (protector gastric) și tratează durerea http://www.prostemcell.org/......dular.html
Nu știu cât de gravă e situația ta, dar citește asta: http://www.esanatos.com/......e82974.php