| Emiliiia a întrebat:

De cateva săptămâni mi se tot duce pielea de pe față. Oare de la frig?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de cremele folosite pentru față.

| Adry05 a răspuns:

Cel mai probabil, așa pățesc și eu. ori ai pielea foarte uscată (recomand o cremă foarte hidratantă, întreabă la farmacie) ori dacă folosești ceva tratamente pentru față e vina ălora + frig

| Yurisa a răspuns:

Cred ca da
Recomand crema de galbenele

| Swae a răspuns:

Da, e normal sa ti se usuce pielea de la frig. Sunt creme hidratante speciale pentru asta, incearca-le!

| Nume6 a răspuns:

Se numește hipersensibilitate la frig. Te hidratezi corect? Mananci sanatos? Asta ajuta in sezonul rece, de asemenea o crema hidratanta este buna. Ti le recomand pe cele de la Gerovital(Farmec). Au ei o cremă intensiv hidratanta care este buna, de asemenea au multe creme bune si testate dermatologic, le zici problema si ei iti recomanda ce este bun pentru tine.

| 70gabriela70 a răspuns:

Probabil. Sau poate ai probleme cu deshidratarea pielii. Daca o ai uscata iti recomand crema pentru piele atopica de la Gerovital.
Pupici

| robert2010xd a răspuns:

Probabil