| AniCasi a întrebat:

De cateva zile(4-5) simt o jena la ochiul drept,ca si cum as avea ceva in el. M-am uitat foarte bine, nu am nimic. Nu am ochiul rosu si nu ma jeneaza non stop. Oare ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Posibil să fie vorba hipertensiune oculară.
Mergi la oftalmolog pentru examenul fundului de ochi.

| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Poate e de la pc mai simt si eu asa, trage putin de pleoapa poate e un fir de par care sta colo si nu se vede ori dai cu putina apa umbla mai usor la ochiul ala.

| 2B a răspuns:

Eee. Nimic grav si mie mi s-a intamplat sa-mi fie jenat ochiul, cu o jena uitate mai bine poate o ai pe laterala ochiului daca nimic din asta nu e! Cere ajutorul unui parinte! Sper ca te-am ajutat mult success in continuare!

| Gimihumulukuakua a răspuns:

Un avion!

| R0VER a răspuns:

4-5 zile... la oftalmolog!
nu vreau funda pentru asta, ca a zis-o altul inaintea mea - dar trebuie consult

| Raduioanavalentina a răspuns:

Poate ca stai prea mult la calculator sau esti foarte obosite, mi s-a intamplat si mie happy