| Nathalie18 a întrebat:

De cateva zile am crampe abdominale si diaree. Ma ia dintr-o data si trebuie sa ajung urgent la baie ca altfel fac pe mine. Ce poate fi? Enterocolita, gastrita, sau bts? Sau e posibil sa fie de la stres? Inainte de examene patesc dar uneori si dupa: nu mananc regulat si nu dorm regulat fiind stresata.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| debarasator63 a răspuns:

Mergi de urgenta la medicul tau de familie. O sa te consulte si o sa te trimita la analize sau o sa-ti dea un tratament corespunzator.

| Tudoraşcu_Dragoş_1989 a răspuns:

Îți recomand sa mergi la medic.

| Coco1403 a răspuns:

Ori ai facut o toxiinfecție alimentara
Ori ai facut exces de ceva anume
Sau ai probleme serioase.
Eu aş zice, dacă ştii că te doare de ceva timp aş zice să le spui părinților daca esti adolescent si sa te duci la spital.