| Roberta00 a întrebat:

De cateva zile ma daore in mijlocul fruntii si am urechea stanga infundata. Ce credeti ca am? Cum se trateaza? Va rog remedii pana ajung la doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate ai facut sinuzita? Paracetamol sinus, ceai cald - toate lichidele ce le bei sa fie calde, nimic de la frigider, si fereste-te sa stai in curent. Doctorul iti va prescrie si ce antibiotice trebuie sa iei, apropo, nu bea alcool cand faci tratament cu antibiotice.

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. E o raceala.
Bea ceai mult si ia un nurofen si sirop de fructe.:*
Pa, pa. Fundita?