| Dudulina1812 a întrebat:

Acum 4 zile, cand m -am trezit ma durea urechea stanga. Daca apasam pe ea ma durea cumplit. A doua zi aveam urechea infundata x.x. dupa urmatoarea zi cand m-am trezit aveam si urechea stanga infundata dar m-ai usor. Apoi, azi m-am trezit cu ambele urechi infundate. Nu stiu ce sa fac..nu cred ca e dop de ceara. Ammai patit de doua ori sa am urechea (doar una, cred ca dreapta) infundata, si am avut-o infundata 3-4 luni. Pana ajung la un medic imi poate da cineva un sfat. crying( Sunt disperata crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Daca te doare si ai si febra, du-te la urgenta, s-ar putea sa ai otita. Daca sunt doar infundate, du-te luni la medicul de familie sa-ti dea trimitere la ORL, te va consulta si probabil iti va face spalatura auriculara.