| eduard2001 a întrebat:

De ce baietii se dezvolta mai greu decat fetele? cum pot creste mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| znstr a răspuns:

Pentru ca pur si simplu asa se dezvolta ei, si fizic si mintal (se mai spune ca baietii sunt mai imaturi decat fetele cu cativa ani). Te poti inalta prin sport si o alimentatie sanatoasa zilnica bazata pe fructe si legume proaspete, hidratare pe tot parcursul zilei (2L de apa), sa-ti iei vitaminele necesare varstei tale (eu iau ca supliment spirulina + echinacee). Pa pa!

| daniela50 a răspuns:

laughingbaietii sunt cu 2 ani in urma fetelor.asa e.nu ai ce sa faci ca sa poti creste mai repede. pune-ti apa la radacini si asteaptalaughing