| Me_2404 a întrebat:

Din punctul meu de vedere fetele se dezvolta mintal mai repede decat baietii. Credeti ca este adevarat?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca tot ziceti ca e dovedit stiintific datine si noua linkul cu dovada

13 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

De dezvoltat, da. Dar din pacate femeile poseda ceea ce psihologii numesc gandire artistica, sunt axate pe detalii, de aia bat asa de mult barbatii la cap cand uita datele importantelaughing

| lola a răspuns:

Depinde de mediul in care traiesti. Teoretic, da, dar lucrul acesta e influentabil.

| alexaaa a răspuns:

Da, este adevarat.si eu am citit asta intr-un articol. poate parea ciudat, dar a fost doveditwinkingunii spun ca stiintific(adica fetele au o capacitate de a se maturiza mai dezvoltata )sau altii spun doar ca fetele sunt mult mai mature decat baietii doar pentru ca au intalnit numai baieti copilarosi in sensul rau al cuvwinking

| shtephie a răspuns:

Da, este foarte adevarat! Cred ca baietii raman imaturi toata viata!

| Dreamin a răspuns:

Foarte adevarat!
Fetele pe 16 anii deje sunt mature ( majoritatea ) cauta distractie, gadesc mai matur din punct de vedere social.
Pe langa sunt baietii care inca sar mai juca toata ziua pe playStation rolling on the floor)

| DeeDee a răspuns:

Este o diferenta dovedita stiintifichee hee si este de 3 ani. Este si pentru ca fetele intra mai repede in pubertate. De aia fetele (cu putine exceptii) cauta baieti mai mari pentru o relatie. Dar diferentele acestea ar cam trebui sa dispara la maturitate.

Răspuns utilizator avertizat
| catahardy a răspuns:

Pai depinde de fiecare si de mediul in care creste.

| sweettyyyy a răspuns:

Da este adevarat`!
Si ceea ce a spus "shtephie" tot este o variantabig grin!
Noi fetele ne dezvolta in clasele 5-6(altele si mai tirziu)
Ira baietii in clasele a 9`!big grin
Cam greu gindesc, nu credeti?big grinbig grinbig grin

| Instinkt a răspuns:

Nu e adevarat! Depinde de fiecare om daca voi sunteti atat de inteligente de ce doar barbatii in anii copilariei au inventat sau au gandit mai mult ca o femeie de exemplu cel care a spart situ Nasa avea 11 ani si era barbat spune-mi tu o femeie ca eu mai pot sa-ti spun barbati eu n-am avut o copilarie fericita la 9 ani eram matur din punct de vedere mintal mult mai mult decat sunt fetele acum...Mai mult unele femei sunt monumente de prostie spune-mi tu un barbat mai prost ca Crudu sau Senzual doar 1 vreau sa aud

| cossmy a răspuns:

Dupa toate raspunsurile d aici... angry Si p urma tot voi fetele ziceti ca barbatii's misogini. Dupa ce ii faceti imaturi si toate cele, ce mai vreti? Cu ce e o fata mai amtura? Ca nu face "prostioare" ca sa se distreze, ca efectiv are alt punct de vedere, ca e o murata in cele mai multe privinte? De cele mai multe ori fetele sunt mult mai imature decat baietii. Numa ca (revenind tot la frica) sunt mai ingrijorate de imagine, de ce zice lumea, de ceea ce se crede despre ele. Nu sunt chiar deloc mai devreme, mai mult sau mai bine dezvoltate mintal decat un baiat. Efectiv, ele fiind fete, au gretzuri. Ca vai aia nu'mi convine, ca cealalta e asa si pe dincolo. Efectiv baietii stiu sa se distreze, sa'si traiasca viata, sa faca misto si bashcalie si sa se simta bine. Dau un exemplu urat: un baiat ragaie. Toti rad, inclusiv el. o fata se uita urat :"vai, cat de imaturi sunt astia". Adica DOAR difera modul de a gandi, nu dezvoltarea intelectuala sau mintala sau ce stiu eu ce. Mai ales ca fetele mereu cauta pe cineva sa li se asemene lor, sa aiba obiceiuri si placeri comune, sa se completeze practic. Ia ganditi'va fetelor, cum ar fi fara cineva care sa va animeze putin viata, sa'i mai adauge putina culoare? V'ar intepeni maxilarele, n'ati mai stii ce inseamna aia zambet. Ar mai fi multe de zis si stiu oricum ca toate fetele or sa'mi sara in cap, dar ASTA E ADEVARUL! degeaba incercati sa sustineti contrariul, caci fetele nu sunt cu nimic mai "speciale" sau mai evoluate decat un baiat. Asa ca, boys rullzwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Unii baieti raman imaturi dar unele fete chiar mai imature ca ei. Cunosc unele.

| AmRaspunsuri a răspuns:

Nu, femeile si barbatii au aceeasi capacitate.