| elielly a întrebat:

De ce cand ragai am gust de oua clocite?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă acest lucru se întâmplă mai rar, atunci este vorba de o "indigestie" de moment ( ţi-a "dospit" stomacul, în limbaj popular ).

În acel caz, se poate lua Anghirol, Colebil, Metoclopramid, etc.

Dacă situaţia se repetă DES, atunci este indicat un control medical!

Toate cele bune.

| vangaelis a răspuns:

Cred ca sunt 3 posibilitati :stenoză esofagiană (îngustarea esofagului),
stenoză pilorică (îngustarea orificiului de ieşire a alimentelor din stomac în duoden), reflux gastro-esofagian.