| Kamelya8537 a întrebat:

De ce de cateva zile ma ustura foarte tare ochii si nici nu stau mult la pc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| pietrean a răspuns:

Trebuie sa mergi neaparat la un medic oftalmolog, cu o trimitere de la medicul de familie.Mergi in Policlinica,sau la un cabinet particular care are contract cu CAS-ul,pentru a nu plati.
Pot fi diverse cauze,una din ele fiind MIOZITA, sindromul ochiului uscat, curentul, iritatii, etc.