| anonim_4396 a întrebat:

De ce este periculos să consumi ciupercile pe care le-ai cules fără să le cunoști?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Pe bune? similar măcar cu a mânca haleală de pe jos, incepută/regurgitată de alții

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu le cunosti nu le culegi. Clar.

| ReddY25 a răspuns:

E ca și cum ai mânca rahat laughing

| Dandiiiiiiii a răspuns:

Pentru ca una poate fi otravitoare. Si iti canta popa "aleluia".