| gabriel10 a întrebat:

De ce imi apar riduri sub ochi de la o varsta asa de frageda?(17), majoritatea colegilor au pe frunte dar sub ochi nu, eu invers, n-am pe frunte dar imi apar sub ochi si cand rad sunt foarte vizibile, ce sa fac sa nu mai apara, ce-l putin deocamdata, ce crema antirid pentru baieti imi recomandati? Pentru ochi. Va multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

...asta ar putea sa fie provocata de oboseala!
cea mai buna crema, este odihna in astfel de situatii!

| astamicuta a răspuns:

Sunt riduri de expresie si cu siguranta nu sunt un semn ca imbatranesti

http://www.benessere.ro/Frumusete/849/Te-sperie-ridurile-de-expresie.html

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca sunt pungi la ochi de la ne dormit, de la statul mult la calculator sau pe telefon sau televizor... Poti sa iti pui picaturi pentru ochi de la farmacie si mergi iar la farmacie si cere ceva impotriva "ridurilor" acelea si daca incep sa te doara sau sa se mareasca "ridurile" mergi la oftalmolog sa vada daca nu ai probleme la ochi si o sa-ti recomande o crema sau niste picaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oboseala acumulata + alimentatie nesanatoasa + mostenire genetica. Daca nu-ti raspunde vreun medic specialist aici, ai face bine sa consulti unul, live!

| gabriel10 explică:

Oboseala s-ar putea, mostenire genetica nu cred, riduri de expresie sigur nu, ca mie is exact sub ochi nu la capathappy