| Deasonyka a întrebat:

cu toti mai devreme sau mai tarziu trecem printr-un complex total de imbatranire mai mult sau mai putin vizibil si totusi pe la varsta de 20 de ani e ceva normal sa apara primele semne ale imbatranirii mai exact riduri, cearcane si deja parca si observ primele semne pe frunte desi am 20 de ani nu mi-s-a parut ceva normal am luat in gluma dar lucrurile in timp daca nu le dai importanta de agraveaza situatia.Mi-ati fi de mare ajutor daca mi-ati recomanda o crema foarte buna antirid cu rezultate vizibile 100% masti de fata care pot fi facute in casa pentru cosuri puncte negre sau chiar pentru aspectul pielii. Vreau ceva care sa dea intr-adevar rezultate, trebuie sa specific ca tenul meu este gras.Va multumesc mult si astept raspunsuri desigur dau si funda!

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu e bine sa folosesti creme antirid la varsta asta. Ridurile cel mai probabil sunt de la soare sau dezhidratare asa ca de azi trebuie sa folosesti o crema cu protectie solara, chiar si acum toamna, sau fond de ten cu factori UV, crema hidratanta in fiecare zi sa bei 2l de apa si nu uita sa porti ochelari de soare, te feresc de ridurile de la ochi si cele de pe frunte, cand te incrunti ca iti intra soarele in ochi.
Cearcanele... hmm... incearca cu pliculete de ceaiuri de exemplu de albastrele, evident dormi suficient si vezi sa nu ai problema cu ficatul.
Iar pentru cosuri si puncte negre consulta un medic dermatolog sau un salon de cosmetica une iti poate face un tratament profesional de curatenie.

| sleepwalker21 a răspuns:

La 20 de ani sa faci asa ceva? de obicei de la prea mult exces de machiaj imbatraneste pielea asa repede. incearca crema anti-rid de la Vicky sau cum se numeste firma. e foarte buna. sau daca nu mai vrei riduri foloseste baza de machiaj cu vitamine happy