| vavitza a întrebat:

De ce imi vine pielea jos, de la degetele de la maini? E lipsa de calciu? Ce fel de calciu as putea lua pentru aceasta problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maryusell a răspuns:

Si mie mi se intampla asta...Trebuie sa iei calciu la fiole, dar nu mai stiu cum se numesc.

2 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Nu e nicio lipsa de calciu, e pielea dezihdratata. Ia-ti o crema buna de maini si foloseste-o macar in fiecare seara, daca nu si ziua.

| DulceLup a răspuns:

Incearca si o crema de maini, cu vitamine. Prin miscari repetate sau cateva exercitii poti avea niste maini impecabile.