| aliceXd a întrebat:

De ce imi vine sa vomit cand mestec guma?!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CoquineNoire a răspuns:

Dimpotriva, guma alunga greata, datorita mentolului, insa in exces dauneaza.
poate ai gastrita sau ulcer, stiu ca de bolile astea ai greturi, iar guma accelereaza simptomele aciditatii in stomac.

| mihaela2808 a răspuns:

Corpul tau probabil nu accepta aroma, gustul de guma.Si mie mi se intampla la unele mancaruri, dulciuri etc

| TrustStyle a răspuns:

Nu e vorba ca nu-i suporta corpul gustul de guma, uite cum sta treaba:guma produce sucul gastric cand o mananci, si produce foarte mult chiar daca n-o inghiti, tu mestecand, corpul crede ca mananci ceva prin procesul de masticatiebig grin... si de aceea.
FUNDA?smug

| XxMaRyXxSwAnYa a răspuns:

In general nu e bine sa amesteci foarte multa guma pentru ca corpul tau poate fii mai sensibil la guma.