| DEADEND a întrebat:

cand mestec guma orbit imi vine sa stranut.Inca de mic stranutam cand mestecam guma.E posibil sa fie alergie ceva? !

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dreamgirl94 a răspuns:

Nu e nicio alergie, cam toata lumea cand le vine mentol pe nas stranuta.Eu cand nu pot stranuta iau o gumalaughingdeci chill, daca stranuti o data de 2 ori e ok, daca stranuti gen de 10-15 ori atunci e alergie.Sa nu ma vezi cum fac de la polen laughingrecordul meu este de 40 de stranuturilaughing bafta :*

2 răspunsuri:
| MgdDroopy a răspuns:

Da. E posibil. Esti alergic la unu din ingrediente.
Evită guma.
Vezi ce contine si urmărește ingredientele respective. Vezi dacă reactionezi așa si la alte produse care conțin chestiile alea.
Desi pare o chestie banală, în timp, poate crea probleme mai grave. Nu e obligatoriu, dar nu e bine să te joci cu sănătatea.

| salangwayongseo a răspuns:

Si eu stranut. As spune ca stranuti din cauza ca e mentolata.