| Drsss a întrebat:

De ce ma inteapa in jurul buricului? Mi se intampla rar chestia asta, si cand apas parca ma doare mai tare. Am băut niste bere inainte daca are vreo logica laughing dupa ce urinez imi trece, ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Infecție locală, care este însoțită uneori de dificultate la urinare.
Curatarea zilnica cu apa calda si sapun a ombilicului;

- Uscarea eficienta a ombilicului dupa baie sau dus;

- Indepartarea frecventa a scamelor sau a diferitelor reziduuri de la nivelul ombilicului;

- Evitarea gratarii, zgarierii sau inteparii ombilicului;

- Evitarea purtarii articolelor de imbracaminte stramta;
- Utilizarea hainelor din materiale din fibre naturale, deoarece pot ajuta pielea sa respire;

| Iote a răspuns:

" dupa ce urinez imi trece "
Berea!
Am cunoscut pe cineva care are un soi de alergie de la bere. Mereu ajungea la medic. Acum nu mai bea bere si nu mai are probleme.