| Roman_Aurel_1977 a întrebat:

De ce ma ustura ochii cand imi curg lacrimile? Mi se intampla uneori,sa lacrimez din diferite motive,si am observat in ultima perioada,ca lacrimile-mi provoaca o usturime a ochilor ceea ce duce,in mod normal, sa lacrimez mai mult.Mi se pare ceva anormal in contextul in care asa ceva este nefiresc si nu mi s-a mai intamplat pana acum.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Ochii iti ustură de la lumina sau praf. Lacrimile curata globii oculari. Lasă le sa curgă.

| anamariarot a răspuns:

Probabil pH-ul lacrimilor tale e ușor acid, iar ochii au o sensibilitate mai ridicată. Mergi la un oftalmolog și îți va recomanda niște picături.

| AlexDarius3 a răspuns:

Stai calm si eu patesc asta, dar usturimea mai rar. In cazul meu e complet normal si asta edecand m-am nascut.