| CB a întrebat:

De ce ma ustura fata, in special pe unde curg lacrimile, atunci cand plang?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pielea este sensibilă sau chiar deshidratată şi lacrimile sunt prea sărate.
Pa, pa.

| emy a răspuns:

Eu stiu ca lacrimile sunt sarate, dar mie(de exemplu), nu mi se intampla astfel de chestii.Cred ca ar trebui sa consulti cat mai repede medicul de familie.Acesta ori iti va da un tratament, ori te va trimite la un dermatolog.Succes si multa sanatate!

| anamaria_6210 a răspuns:

Du-te la medic asa patesc si eu si medicul mi-a zis ca sunt anemica fa-ti niste analize