| Ujghgg a întrebat:

De ce ma vad urat nu imi place aproape nimic la mine? E ceva mintal?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, poate fii ceva mental, depresie, anxietate, lipsa de incredere in tine...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, poate fi ceva mintal : nu și încredere în tine, anxietate.
Dacă te referi la aspect fizic, fiecare e unic, e frumos în felul lui, nu toți suntem la fel și de asta fiecare persoană în parte are ceva special

| oz_1736 a răspuns:

Schimba-ti tu parerea despre tine daca vrei sa aiba si altii o parere buna. Tu nu vezi prin ochii altor oameni, nu gandesti ca altii, unii apreciaza cum iti merge mintea, altii cum spui bancuri, unora le place indrazneala, altora seriozitatea si increderea. Toata lumea are defecte si calitati. La tine... E doar in mintea ta

| AwaZoh98 a răspuns:

Da, mereu poti fi ceea ce gandesti. Daca tu ai incredere in tine si crezi despre tine ca esti cel mai tare, crede-ma asta vei transmite si oamenilor din jur.

Daca te referi la *urat* ca si aspect fizic, e doar in opinia ta. Poti doar sa nu fii asa cum societatea vede *frumosul*, iar aceasta frumusete nu aduce fericire si nici obtinuta prin metode sanatoase.

| SoareDaniel a răspuns:

Nu, ti se vand gogosi pe aici in comentarii ca sa nu te apuce si mai rau depresia, e ceva genetic cu care va trebui sa te obisnuiesti toata viata pana mori.