| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu face bebe caca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
pupimik
| pupimik a răspuns:

Probabil pentru ca e constipat? Sau nu prea mananca si nu are ce da afara thinking
Un medic te va ajuta.

10 răspunsuri:
tundenana
| tundenana a răspuns:

In primul rand de cate zile nu face caca? cat timp are bebe? ar fi important de stiut... mie mi-a zis pediatra cand am nascut asa... daca e mai mic... nou nascut... si il alaptezi doar atunci e posibil sa faca caca mai rar, daca ii dai lapte praf e important cum dozezi laptele praf sa nu fie foarte concentrat, lichide multe, la nou nascuti e mai complicat ca nu prea poti sa le dai multe ...nu sta mult pentru ca bebelusii sunt predispusi mai des la ocluzii intestinale decat adultii... daca a trecut mai mult de 3 zile fara sa faca scaun... incearca si pune un supozitor cu glicerina, daca bebe e mai mare de 6 luni da-i pireu de prune sau gem de prune ce ai acasa (valabil la bebe dupa 6 luni), incearca sa ii dai multe lichide, fructe multe (peste 6 luni ) insa nu dupa mancare inainte sau dupa mancare la o ora, apoi sa ii dai... legume, supa... sa nu ii dai banane, sarat de ex biscuiti, nici biscuiti dulci, ciocolata, orez... pana nu ii vine caca... daca au trecut mai mult de 4 zile maxim 5 zile si vezi ca e balonat si nu trage nici vanturi... iei bebelusul si il duci la medic... astea sunt sfaturi pe care le-am primit eu... multa sanatate si crestere mare

carla
| carla a răspuns:

In ce sens? Ar fi bine sa duci copilul la medic. El iti va explica totul.

| rael a răspuns:

Da-ne mai multe detalii, dar oricum cel mai bine e sa mergi cu copilul la un pediatru.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pune-i un sfert (taiat pe lung) de supozitor cu glicerina

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Habar nu am tampitule!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De trestie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La cate zile se considera ca este constipat copilul. al meu nu a mai facut de 48 ore. are 3 saptamani. este normal?

| Cristian0884df11 a răspuns:

Ca nu vrea ce e intrebare asta cand are el chef da stai linistit/a

| alexpr2000 a răspuns:

E nascut un america

| sebixAndreas a răspuns:

Ba muicica nu face caca ca are pampers
! debil!