| NoNaMe_7575 a întrebat:

De ce nu poti sa iesi afara cant ai pojar, varicela etc ...doar pentru a nu molipsi pe altcineva sau?
fundita; x

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zazu a răspuns:

Pt ca poti contagia persoane care sunt mai sensibile,cum ar fi gravide,copii,batrani. Bubitele care ies pe corp sunt si in interiorul organismului, pe peretii stomacului, pe ficat.In cazul unei gravide este extrem de periculos datorita fatului pe care il are in burtica(poate muri), la batrani pentru ca au un sistem imunitar slab si nu pot tine fata unei situatii critice iar la copiii la fel.In mometul in care bubitele fac coji deja nu mai este nici un pericol, poti iesi afara.

2 răspunsuri:
| vάĝàвøήτ a răspuns:

Pai daca iesi afara i molipsesti pe totilaughing)

| UnDeaD96 a răspuns:

Eu am inteles ca nu ai voie pentru ca trebuie sa te feresti de soare, vant ca sa se treaca bubele alea si sa nu ramana semn