| soffie a întrebat:

De ce nu sunt recomandate analizele medicale in timpul menstruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Păi dacă pierzi sânge... de ce nu gândești?
O dată cu sângele eliminat, se elimină și săruri și vitamine, și analizele pot ieși destul de "proaste", se recomandă la 10-14 zile de la menstră.
NU sunt indicate nici operațiile chirurgicale, risc major de șoc hemoragic, se intervie numai în cazuri extrem de grave cu linie venoasă pentru transfuzie.
Nici extracții dentare nu se fac.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Analiza de singe nu se recomanda fiindaca in aceasta perioada hemoglobina in singe e scazuta, rezultatele nu vor fi reale.
Te pup!