| R0CA19 a întrebat:

De ce patim ceea ce patim cand ne prinde curentul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| VampireBlood a răspuns:

Ca stam in curent, racim... dureri de cap, te inteapa urechile. funda?puppy dog eyes

| R0CA19 explică (pentru VampireBlood):

Am intrebat de ce nu ce. happy

| VampireBlood a răspuns:

Ca stai sa te prinda!rolling on the floorrolling on the floor

| R0CA19 explică (pentru VampireBlood):

Macar pe mine doar ma prinde curentul, dar voua vad ca v-o trage.

| VampireBlood a răspuns:

Faza e ca nu stie sa se exprime

| JnY a răspuns:

Ar fi cazul sa alergi mai repede ca sa nu te prinda.smug

| R0CA19 explică (pentru JnY):

Ar fi cazul sa gandesti inainte de a raspunde.

| JnY a răspuns (pentru R0CA19):

Pai intrebarea ta total deplasata e gen: De ce murim daca un glont ne traverseaza cutia craniana?

| R0CA19 explică (pentru JnY):

Asta e la mintea cocosului, eu am nevoie de un raspuns pentru o intrebare la mintea gainiilaughing eu n-am facut anatomie phbbbbt

| GTADeva a răspuns:

Medical vorbind, deoarece aerul rece intra la ureche, unrechea fiind calda(temperatura normala)se poata raci brusc, si atunci aerul rece afecteaza pielea foarte subtire de langa timpar astfel iritand-osi facand timpanul vulnerabil cea ce produce binecunoscutele recatii:
-durere(din cauza iritatiei)
-curgerea urechei
-senzatia de apa in ureche si asa mai departe

Ferestete sa stai cu gura deschisa cand bate vantul, aceiasi reactie o are si cu gatul Funda? Mersi anticipat