| anonim_4396 a întrebat:

De ce pe mana stânga pun mușchi, dar pe dreapta nu? Sunt dreptaci, iar în dreapta am mai multa forță decât în stânga. De fiecare data când fac sport cu ganterele (triceps, biceps) fac mai multe cu mana drepta decât cu stânga, dar tot am mușchii mai dezvoltați la mana stânga.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Repetarile cu greutati se fac in acelasi numar pe fiecare mana si nu diferit ca recuperam noi ceva, pentru ca va fi un haos din punct de vedere al simetriei.
Eu am bratul drept cu 0, 5 cm mai mare decat cel stang, la skandenberg am forta mai mare in bratul stang, iar ca si greutati fac la fel pe ambele.
Cred ca tine mana de vascularizare, inima este pe partea stanga de acolo faza cu stanga...

4 răspunsuri:
| danaieladaniela a răspuns:

Din cauza ca te masturbezi cu stanga laughing) si cu drepta nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru danaieladaniela):

Nu folosesc mana stânga la asa ceva =)

| danaieladaniela a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing) atunci e prea obosita

| Pandicornita a răspuns:

Fa tractiuni pe mana slaba o sa ajute funda?